Kasko Sigortasında Düşük Prim Ödemek İçin Ne Yapabilirsiniz

Kasko Sigortasında Düşük Prim Ödemek İçin Ne Yapabilirsiniz?

Araç sahiplerinin sigorta işlemleri sırasında karşılaştıkları yüksek fiyat teklifleri, alternatif sigorta firmaları araştırmalarına neden olur.

Kasko sigortası yaptırmak ve en uygun fiyata poliçe satın almak istiyor iseniz, öncelikle sigorta şirketlerinin kasko sigortası paket içeriklerini ve fiyatlarını karşılaştırmanız gerekir. Fiyat teklifi almadan önce, poliçenizde yer almasını istediğiniz teminatlar, aracınızla ilgili indirimler ve muafiyetli poliçeler kasko sigorta priminizin düşmesini sağlayacaktır.

İhtiyaçlarınızı doğru belirleyin.

Kasko poliçenize ekleyeceğiniz her teminat sigorta priminizin artmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de poliçe kapsamındaki teminatlardan sahip olduğunuz hizmetleri elemelisiniz. Örneğin, aracınızı kredi ile satın almış iseniz, büyük ihtimalle ferdi kaza sigortası yapılmıştır. Bu nedenle ferdi kaza klozunu çıkarmalısınız.

İndirim Hakkınızı Sonuna Kadar Kullanın.

Sizin kişisel ve aracınız ile ilgili özelliklerinizi (Engelli /Özürlü İndirimi, Hasarsızlık ve Yenileme İndirimleri vb) mutlaka sigorta firmasına bildirmeli ve fiyatlamadan düşülmesini talep etmelisiniz.

Küçük Hasarları Muaf Tutun.

Muafiyetli poliçe tercih edin. Aracınızda oluşabilecek küçük hasarları kendiniz karşılayın.

Sonuç olarak, kasko sigorta paketi satın alacağınız zaman, mevcut teminat yapısını iyice inceleyin. Paketin içeriğindeki asıl teminatlar sizin ihtiyacınızı karşılamıyor ise, karşılayan en iyi sigorta firmasını  buluncaya kadar araştırmaya devam edin. Eğer aynı teminatları sunan bir kaç firma var ise, kullanmak istediğiniz ek teminatları da dahil ederek size en düşük fiyatı sunan sigorta şirketini tercih edin.